ניתוח מתיחת בטן
GreatSmile רפואת שיניים » מאמרים בנושא שיניים, טיפולים ורפואת שיניים » שיקום הפה

שיקום הפה

שיקום הפה (פרוטטיקה) הוא תחום רחב הכולל: השלמת שיניים חסרות, טיפול בשחיקת שיניים והלבנת שיניים. הפונים לשיקום הפה הם כאלה שלקו באובדן חומר שן, לאחר מחלת חניכיים או עששת.

המטרה בשיקום הפה הוא להחזיר לשיניים וללסתות את תפקודן התקין. זה מתבצע על ידי סתימות פשוטות, כתרים, גשרים ושיניים תותבות. בדרך כלל, המומחה לשיקום הפה אינו משתיל בעצמו את השתל הדנטלי, אלא בונה אותו באמצעות חרסינה על גבי השתל, אותו כבר השתיל כירורג פה ולסת או הפריודונט.

הטיפול השיקומי של הפה נע בין רמת השן הבודדת (מבנה, כתר) ועד לשיקום פה מחוסר שיניים, על ידי תותבות, שתלים או גשרים. השיקום יכול להיות זמני או קבוע. שיקום יכול להיות נשלף (תותבת), או קבוע (גשרים על שורשים או שתלים). בפני הרופא עולים שיקולים באופן בו יבוצע שיקום הפה. זה תלוי הרבה פעמים במחלה שגרמה נזק לאנטומית הפה, לגיל הפציינט ושיקולים סוציו אקונומיים אחרים.

טיפול שיקומי לחלל הפה

  1. סוגי מבנים - מבנה ישיר המבוצע על ידי הכנסת בורג לתעלת השן והשלמה חיצונית של הכותרת, ומבנה בלתי ישיר (נקרא גם מבנה יצוק), בו הכנסת השן מבוצעת במעבדה, ומושתלת בתעלת המוך.
  2. כתר - כיסוי מעבדתי העשוי מחרסינה או ממתכת (או משילוב של השניים). הכתר נועד לצורך יצירת כותרת חדשה לשן הפגומה מבחינה אסטתית ובריאותית. הכתר מודבק על השן הקיימת לאחר הכנתה באופן קבוע.
  3. גשר - מרכיב מספר כתרים המשלימים שיניים חסרות. בדרך כלל, שמים תותבת במקרה שאין מפסיק שיניים המאפשרות התאמת גשר. התותבות הן חלקיות או שלמות ויכלות להישלף או להיות קבועות.

7 מאמרים אחרונים

אתרים רלוונטים בתחום