ניתוח מתיחת בטן
GreatSmile רפואת שיניים » מאמרים בנושא שיניים, טיפולים ורפואת שיניים » דוקטור, למה יש לי שיניים צהובות ?

דוקטור, למה יש לי שיניים צהובות ?

שיניים לבנות וצחורות כשלג, הוא עבור לרובנו כמעט חלום. חלק מאיתו מעדיפים שלא לחייך, על מנת שלא יראו את השיניים שלנו. אם נלך להסטוריה הלא רחוקה, נגלה שכבר בסוף שנות ה- 70 נבדקו אפשרויות להבהרת צבען של שיניים שהצהיבו ולשיפור מראה החיוך על פנינו.

עבר עשור, ובשלהי שנות השמונים, ובמקביל לפיתוחם של מוצרים ודרכים להבהרת השיניים, התגברה המודעות למראה החיצוני והלבנת השיניים הפכה לקטגוריית טיפוח שאינה נחלתם של מפורסמים ועשירים בלבד.

הגורמים להופעת שיניים צהובות

הגורמים העיקריים לתופעה של שיניים צהובות הם סיבות ביולוגיות (גיל), סיבות בריאותיות (מחלות וכן תרופות מסוימות עלולות לפגוע בשכבת האמייל של השיניים), סיבות תזונתיות (צריכה גדולה של מוצרי מזון המלכלכים את השיניים כמו פירות יער, קפה, תה, יין אדום וכדומה ), סיבות גנטיות ואפילו צחצוח מסיבי של שיניים שגורם לשחיקת ציפוי האמייל המגן על השן, להסרתו באופן הדרגתי ולחשיפת שכבת הדנטין הצהבהבה הנמצאת מתחתיו.

אחד הגורמים אשר השפעתן המצטברת על צבע השיניים ניכרת בבירור הוא עישון סיגריות מאסיבי בעקבות הניקוטין אשר נדבק לשיניים וגורם לכתמים הצהובים והמכוערים עליהן. אך כמו תמיד, במקרים רבים ניתן לבצע הלבנת שיניים על מנת להשיג גוון שיניים יפה יותר.

חיוך ללא שיניים צהובות

כיום, כאשר ההקפדה על המראה החיצוני חשובה לכל אישה וללא מעט גברים, בלי קשר לעיסוקם ובהתחשב בעובדה שהחיוך הנו אחד הפרטים הראשונים, אם לא הראשון, בהם אנו מבחינים כשאנו פוגשים אנשים חדשים ומכרים כאחד, הטיפול באיכות החיוך על מרכיביו השונים: קמטים בזוויות הפה, נפח השפתיים, ומראה השיניים נעשה עניין שבשגרה לכל אדם.

מעבר לטיפולים המוצעים על ידי המרפאות קיימים מבחר תכשירים וטיפולים המיועדים להסרת הכתמים ולהבהרת גוון השיניים באופן עצמאי כמו נוזל / ג'ל להלבנת השיניים, מדבקות להסרת כתמים ועוד. המכנה המשותף בין כל התכשירים הוא השימוש בחמצן פעיל המבהיר את צבען של השיניים. אם אחוז החמצן בתכשיר גדול יותר, כך הוא פועל בצורה חזקה ומהירה הרבה יותר.

7 מאמרים אחרונים

אתרים רלוונטים בתחום